Přihlásit

The Bourne Conspiracy - dojmy z dema!

Datum 19 May 2008 Kategorie The Bourne Conspiracy, Akční, První pohled
Očekávaná akce The Bourne Conspiracy se již před týdny dočkala demoverze, ale pouze pro americké občany. Dnes večer se demoverze konečně zpřístupnila i pro nás Evropany a zde jsou mé dojmy z hraní.

 
Akce The Bournce Conspiracy čerpá inspiraci filmů s Mattem Damonem, který hraje agenta CIA Bourne. Bohužel se tvůrcům nepodařilo získat licenci, takže agent Bourne dostal svou vlastní podobu, která není až tak špatná. Čerstvě uvolněná demoverze pro evropský Live má něco okolo 1,2 GB a nabídne vám tři úrovně a některé určitě budete znát z filmů. Agent Bourne se octne na ambasádě, na misi po uprchlíkovi a také si trochu zajezdí v Mini Cooperu po ulicích Paříže.

The Bourne Conspiracy - dojmy z dema!


První mise na ambasádě zastihne agenta Bourne a hned se musí vypořádat s několika členy ochranky. Po chvíli, kdy agent částečně zpracuje některé členy, tak se vám dostane pod ruku a můžete ochranku osobně zmlátit. Souboje jsou velice vyrovnané a zpočátku zde máte lehký a tvrdý útok a pochopitelně i krytí. Jakmile je ochranka zpracována, tak se objeví ozbrojená elita, před kterou můžete jedině utéct. Samozřejmě se aktivuje poplašný systém, a tudíž se všechny chodby začnou uzavírat posuvným plotem, pod kterým musíte sklouznout stisknutím určité klávesy během scénky. Tlačítka se ve scénkách vždy mění, takže se vždy podívejte a pak rychle mačkejte. Je zde i speciální Bourneův smysl, který vám na mini mapě zobrazí váš cíl, takže nezabloudíte. Bojové chvaty jsou stejné, ale v plné verzi jich bude určitě více a celá demoverze nabízí poměrně solidní dávku adrenalinu, takže stále poběžíte vpřed, a když vám někdo přijde do cesty, tak jej zkrátka vyřídíte, aniž byste vnímali jakými chvaty. Během útěku z hlavní budovy ambasády na střechu se naučíte dva speciální a velice účinné chvaty. Jeden můžete použít za běhu, abyste protivníka rovnou odstranili, a podruhé se jedná o něco podobného, akorát musíte protivníka v souboji trochu zmlátit a pak jej tímto chvatem vyřídit.



Útěk přes střechy ambasády je o něco napínavější, protože elitní jednotky jsou přece jenom o něco silnější. I zde nechybí mačkání tlačítek během scén, což vás bude ostatně doprovázet celou hru. Přes tuto první úroveň se dostanete k úkolu zničit váš první cíl v této demoverzi. Vše začíná v metru, kdy se první musíte prostřílet přes ochranku daného cíle a prvně si vyzkoušíte střelby a celkově systém krytí. Vše to dohromady občas působí chaoticky a můžete si někdy připadat dezorientovaně. Z metra se dostanete ven na čerstvý vzduch, kde přestřelka pokračuje, ale dostane se vám silnější zbraně a to brokovnice, která s auty umí nadělat pěknou paseku stejně jako okolní sudy s benzínem. Nakonec se vám podaří doběhnout do letadla, kde se po chvíli setkáte s vaším cílem, a začíná první tuhý souboj. Takovýto cíl nezdoláte obyčejnými útoky, ale musíte je první trochu zmlátit a pak použít silný útok, kdy s ním například hodíte o stěnu letadla apod. Zápas je ještě trochu komplikovanější, protože každou chvíli na váš protivník zaútočíte také silněji, hra vás přepne do bullet módu a musíte rychle stisknout požadované tlačítko, abyste se útoku vyhnuli. Což může být chvílemi nežádoucí, pokud jste v plném proudu boje a mačkáte tlačítka, co to dá.



Ovšem po chvíli zkoušení tomu přijdete na kloub a i když bude souboj delší, tak protivníka úspěšně porazíte. Takovéto souboje budou určitě velice zajímavé v plné verzi, kdy budou tužší a tužší, ale vy zase budete umět o něco více. Poslední část této demoverze je projížďka po Paříži v Mini Cooperu s policisty v zádech. Ovládání vozu samotného není nijak složité a nebude vám dělat problémy. Jen je škoda, že tato část je velice krátká a musíte se v ní jen vyhýbat policii a pak ujet tunelem. Celá demoverze je plná adrenalinu, což je rozhodně jen a jen dobře. Naopak velkou paseku dělá kombinace in-game scén, kdy nevíte, jestli máte agenta Bourne pod rukou nebo ne. Grafika, zvuky a hudební doprovod je na skvělé úrovní a všechno to dohromady zkombinované s akcí hry vám zvyšuje hladinu adrenalinu. The Bourne Conspiracy i přes pár nedostatků by se nemuselo stát stereotypní v plné verzi, která vychází již na konci června.
Autor - tonyskate |

Informace

Komentovat tuto publikaci je možné po dobu (days) dnů od data publikování.
  • Diskuze
  • Odkazy
  • Stats
Pondělí 3820
Úterý 4529
Středa 4064
Čtvrtek 4005
Pátek 3568
Sobota 3093
Neděle 3291
Návštěvy online: 55
Celkem návštev: 6305354
Rekord za den: 7346

Xboxweb.cz on Facebook


ea_shoters_promo_300x300

jarni_uklid2012a_300x300

xbox_cz_300x300

risen2_bns_300x300

xlive_12_250x250

ac3_300x300

xbox_mp3_250x250

xlive_800p_250x250

xbox_gta5_250x250

crysis3_he_300x300







Zadejte své uživatelské jméno a heslo.